Beaumont, Vienne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont is located in Franca
Beaumont
Beaumont
49°39′52″V 1°50′08″P / 49.6644°V 1.8356°P / 49.6644; -1.8356Koordinatat: 49°39′52″V 1°50′08″P / 49.6644°V 1.8356°P / 49.6644; -1.8356
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Châtellerault
Kantoni Vouneuil-sur-Vienne
Ndërbashkësia Val Vert du Clain
Kryetari Dominique Gremiaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.44 km2
Lartësia 62 m (m.n.d.)
Popullsia 1716 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86490
INSEE 86019


Beaumont është një komunëFrancë. Beaumont bën pjesë në departamentin Viennerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 1716 banorë dhe sipërfaqe 21.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]