Beaumont-Hague

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-Hague
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-Hague
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-Hague is located in Franca
Beaumont-Hague
Beaumont-Hague
45°01′15″V 4°55′16″L / 45.0208°V 4.9211°L / 45.0208; 4.9211Koordinatat: 45°01′15″V 4°55′16″L / 45.0208°V 4.9211°L / 45.0208; 4.9211
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg-Octeville
Kantoni Beaumont-Hague
Ndërbashkësia La Hague
Kryetari Michel Laurent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.9 km2
Lartësia 166 m (m.n.d.)
Popullsia 1425 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50440
INSEE 50041


Beaumont-Hague është një komunëFrancë. Beaumont-Hague bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1425 banorë dhe sipërfaqe 7.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]