Beaumont-du-Ventoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-du-Ventoux
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-du-Ventoux
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-du-Ventoux is located in Franca
Beaumont-du-Ventoux
Beaumont-du-Ventoux
49°16′44″V 0°06′38″L / 49.2789°V 0.1106°L / 49.2789; 0.1106Koordinatat: 49°16′44″V 0°06′38″L / 49.2789°V 0.1106°L / 49.2789; 0.1106
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Qarku Arrondissement Carpentras
Kantoni Malaucène
Ndërbashkësia Ventoux-Comtat Venaissin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.16 km2
Lartësia 425 m (m.n.d.)
Popullsia 330 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 84340
INSEE 84015


Beaumont-du-Ventoux është një komunëFrancë. Beaumont-du-Ventoux bën pjesë në departamentin Vaucluserajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 330 banorë dhe sipërfaqe 28.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]