Beaumont-lès-Randan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-lès-Randan
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-lès-Randan is located in Franca
Beaumont-lès-Randan
Beaumont-lès-Randan
47°41′42″V 0°34′09″L / 47.695°V 0.5692°L / 47.695; 0.5692Koordinatat: 47°41′42″V 0°34′09″L / 47.695°V 0.5692°L / 47.695; 0.5692
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Riom
Kantoni Randan
Ndërbashkësia Coteaux de Randan
Kryetari Guy Thévenet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.99 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 233 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63310
INSEE 63033


Beaumont-lès-Randan është një komunëFrancë. Beaumont-lès-Randan bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe 5.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]