Beaumont-le-Hareng

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-le-Hareng
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-le-Hareng is located in Franca
Beaumont-le-Hareng
Beaumont-le-Hareng
48°15′27″V 0°57′36″L / 48.2575°V 0.96°L / 48.2575; 0.96Koordinatat: 48°15′27″V 0°57′36″L / 48.2575°V 0.96°L / 48.2575; 0.96
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Bellencombre
Ndërbashkësia Bosc d'Eawy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.74 km2
Lartësia 169 m (m.n.d.)
Popullsia 193 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76850
INSEE 76062


Beaumont-le-Hareng është një komunëFrancë. Beaumont-le-Hareng bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 193 banorë dhe sipërfaqe 5.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]