Beaumont-le-Roger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-le-Roger
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-le-Roger
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-le-Roger is located in Franca
Beaumont-le-Roger
Beaumont-le-Roger
49°19′42″V 2°00′32″L / 49.3283°V 2.0089°L / 49.3283; 2.0089Koordinatat: 49°19′42″V 2°00′32″L / 49.3283°V 2.0089°L / 49.3283; 2.0089
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Beaumont-le-Roger
Ndërbashkësia Beaumont-le-Roger
Kryetari Jean-Pierre Le Roux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.42 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 2942 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27170
INSEE 27051


Beaumont-le-Roger është një komunëFrancë. Beaumont-le-Roger bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 2942 banorë dhe sipërfaqe 36.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]