Beaumontel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumontel
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumontel is located in Franca
Beaumontel
Beaumontel
47°19′03″V 5°49′54″L / 47.3175°V 5.8317°L / 47.3175; 5.8317Koordinatat: 47°19′03″V 5°49′54″L / 47.3175°V 5.8317°L / 47.3175; 5.8317
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Beaumont-le-Roger
Ndërbashkësia Beaumont-le-Roger
Kryetari Anne-Marie Leconte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.63 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 715 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27170
INSEE 27050


Beaumontel është një komunëFrancë. Beaumontel bën pjesë në departamentin Eurerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 715 banorë dhe sipërfaqe 11.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]