Beaune-d'Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaune-d'Allier
Komunë
Vendndodhja
Beaune-d'Allier is located in Franca
Beaune-d'Allier
Beaune-d'Allier
45°16′51″V 3°48′59″L / 45.2808°V 3.8164°L / 45.2808; 3.8164Koordinatat: 45°16′51″V 3°48′59″L / 45.2808°V 3.8164°L / 45.2808; 3.8164
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Montluçon
Kantoni Commentry
Ndërbashkësia Région de Montmarault
Kryetari Jean-Jacques Mercier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.2 km2
Lartësia 487 m (m.n.d.)
Popullsia 292 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3390
INSEE 3020


Beaune-d'Allier është një komunëFrancë. Beaune-d'Allier bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 292 banorë dhe sipërfaqe 24.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]