Beaupuy, Gers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaupuy
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaupuy is located in Franca
Beaupuy
Beaupuy
44°32′11″V 0°08′48″L / 44.5364°V 0.1467°L / 44.5364; 0.1467Koordinatat: 44°32′11″V 0°08′48″L / 44.5364°V 0.1467°L / 44.5364; 0.1467
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Kantoni Isle-Jourdain
Ndërbashkësia Save Lisloise
Kryetari Jean Pujol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.54 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 180 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32600
INSEE 32038


Beaupuy është një komunëFrancë. Beaupuy bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 6.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]