Beaurain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurain
Komunë
noform
Pamje nga Beaurain
Vendndodhja
Beaurain is located in Franca
Beaurain
Beaurain
49°36′41″V 2°58′25″L / 49.6114°V 2.9736°L / 49.6114; 2.9736Koordinatat: 49°36′41″V 2°58′25″L / 49.6114°V 2.9736°L / 49.6114; 2.9736
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Solesmes
Ndërbashkësia Pays Solesmois
Kryetari Denis Semaille
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.01 km2
Lartësia 126 m (m.n.d.)
Popullsia 231 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59730
INSEE 59060


Beaurain është një komunëFrancë. Beaurain bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 231 banorë dhe sipërfaqe 1.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]