Beaurains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurains
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Arras-Sud
Ndërbashkësia Arras
Kryetari Pierre Ansart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.99 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 5076 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62217
INSEE 62099


Beaurains është një komunëFrancë. Beaurains bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 5076 banorë dhe sipërfaqe 5.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]