Beaurecueil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurecueil
Komunë
noform
Pamje nga Beaurecueil
Stema_figura
Vendndodhja
Beaurecueil is located in Franca
Beaurecueil
Beaurecueil
44°20′48″V 1°47′37″L / 44.3467°V 1.7936°L / 44.3467; 1.7936Koordinatat: 44°20′48″V 1°47′37″L / 44.3467°V 1.7936°L / 44.3467; 1.7936
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Qarku Arrondissement Aix-en-Provence
Kantoni Trets
Ndërbashkësia Pays d'Aix
Kryetari Joël Mancel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.86 km2
Lartësia 218 m (m.n.d.)
Popullsia 610 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13100
INSEE 13012


Beaurecueil është një komunëFrancë. Beaurecueil bën pjesë në departamentin Bouches-du-Rhônerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 610 banorë dhe sipërfaqe 9.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]