Beauregard-Vendon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauregard-Vendon
Komunë
Vendndodhja
Beauregard-Vendon is located in Franca
Beauregard-Vendon
Beauregard-Vendon
44°59′19″V 0°38′34″L / 44.9886°V 0.6428°L / 44.9886; 0.6428Koordinatat: 44°59′19″V 0°38′34″L / 44.9886°V 0.6428°L / 44.9886; 0.6428
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Riom
Kantoni Combronde
Ndërbashkësia Côtes de Combrailles
Kryetari Yannick Drevet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.33 km2
Lartësia 362 m (m.n.d.)
Popullsia 1025 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63460
INSEE 63035


Beauregard-Vendon është një komunëFrancë. Beauregard-Vendon bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 1025 banorë dhe sipërfaqe 7.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]