Beaurepaire, Isère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurepaire
Komunë
Vendndodhja
Beaurepaire is located in Franca
Beaurepaire
Beaurepaire
49°39′58″V 0°13′17″L / 49.6661°V 0.2214°L / 49.6661; 0.2214Koordinatat: 49°39′58″V 0°13′17″L / 49.6661°V 0.2214°L / 49.6661; 0.2214
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Vienne
Kantoni Beaurepaire
Ndërbashkësia Territoire de Beaurepaire
Kryetari Philippe Mignot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.46 km2
Lartësia 258 m (m.n.d.)
Popullsia 4611 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38270
INSEE 38034


Beaurepaire është një komunëFrancë. Beaurepaire bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 4611 banorë dhe sipërfaqe 18.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]