Beaurieux, Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurieux
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaurieux is located in Franca
Beaurieux
Beaurieux
45°05′45″V 0°22′59″L / 45.0958°V 0.3831°L / 45.0958; 0.3831Koordinatat: 45°05′45″V 0°22′59″L / 45.0958°V 0.3831°L / 45.0958; 0.3831
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Solre-le-Château
Ndërbashkësia Vallées de la Solre, de la Thure et de l'Helpe
Kryetari Eveline Daunoit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.39 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 168 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59740
INSEE 59062


Beaurieux është një komunëFrancë. Beaurieux bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 168 banorë dhe sipërfaqe 7.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]