Beausoleil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beausoleil
Komunë
noform
Pamje nga Beausoleil
Stema_figura
Vendndodhja
Beausoleil is located in Franca
Beausoleil
Beausoleil
43°44′31″V 7°25′25″L / 43.741944444444°V 7.4236111111111°L / 43.741944444444; 7.4236111111111Koordinatat: 43°44′31″V 7°25′25″L / 43.741944444444°V 7.4236111111111°L / 43.741944444444; 7.4236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.79 km2
Popullsia 13279 banorë
Dendësia 4759 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06240
INSEE 06012
Faqja Zyrtare http://www.beausoleil-tourisme.com


Beausoleil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Beausoleil ka një popullsi prej 13279 banorë dhe sipërfaqe 2.79 km², me një dendësi prej 4759 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Beausoleil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale