Beaussais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaussais
Komunë
noform
Pamje nga Beaussais
Vendndodhja
Beaussais is located in Franca
Beaussais
Beaussais
47°19′18″V 0°55′33″P / 47.3217°V 0.9258°P / 47.3217; -0.9258Koordinatat: 47°19′18″V 0°55′33″P / 47.3217°V 0.9258°P / 47.3217; -0.9258
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Celles-sur-Belle
Ndërbashkësia Celles-sur-Belle
Kryetari Alain Daniault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.75 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 403 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79370
INSEE 79030


Beaussais është një komunëFrancë. Beaussais bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 403 banorë dhe sipërfaqe 15.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]