Beaussault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaussault
Komunë
Vendndodhja
Beaussault is located in Franca
Beaussault
Beaussault
43°20′54″V 1°44′20″L / 43.3483°V 1.7389°L / 43.3483; 1.7389Koordinatat: 43°20′54″V 1°44′20″L / 43.3483°V 1.7389°L / 43.3483; 1.7389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Forges-les-Eaux
Ndërbashkësia Canton of Forges-les-Eaux
Kryetari Lionel Legrand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.3 km2
Lartësia 127 m (m.n.d.)
Popullsia 388 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76870
INSEE 76065


Beaussault është një komunëFrancë. Beaussault bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 388 banorë dhe sipërfaqe 18.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]