Beauvais-sur-Matha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvais-sur-Matha
Komunë
noform
Pamje nga Beauvais-sur-Matha
Vendndodhja
Beauvais-sur-Matha is located in Franca
Beauvais-sur-Matha
Beauvais-sur-Matha
50°06′23″V 2°19′49″L / 50.1064°V 2.3303°L / 50.1064; 2.3303Koordinatat: 50°06′23″V 2°19′49″L / 50.1064°V 2.3303°L / 50.1064; 2.3303
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Matha
Ndërbashkësia Pays de Matha
Kryetari Corinne Imbert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.48 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 687 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17490
INSEE 17037


Beauvais-sur-Matha është një komunëFrancë. Beauvais-sur-Matha bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 687 banorë dhe sipërfaqe 12.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]