Beauvais-sur-Tescou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvais-sur-Tescou
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beauvais-sur-Tescou is located in Franca
Beauvais-sur-Tescou
Beauvais-sur-Tescou
49°44′52″V 1°00′55″L / 49.7478°V 1.0153°L / 49.7478; 1.0153Koordinatat: 49°44′52″V 1°00′55″L / 49.7478°V 1.0153°L / 49.7478; 1.0153
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Albi
Kantoni Salvagnac
Ndërbashkësia Pays Salvagnacois
Kryetari Georges Roques
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.1 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 284 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81630
INSEE 81024


Beauvais-sur-Tescou është një komunëFrancë. Beauvais-sur-Tescou bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 284 banorë dhe sipërfaqe 12.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]