Beauval-en-Caux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauval-en-Caux
Komunë
Vendndodhja
Beauval-en-Caux is located in Franca
Beauval-en-Caux
Beauval-en-Caux
47°34′49″V 0°15′18″P / 47.5803°V 0.255°P / 47.5803; -0.255Koordinatat: 47°34′49″V 0°15′18″P / 47.5803°V 0.255°P / 47.5803; -0.255
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Tôtes
Ndërbashkësia Trois Rivières
Kryetari Philippe Wemaere
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.53 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 425 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76890
INSEE 76063


Beauval-en-Caux është një komunëFrancë. Beauval-en-Caux bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 425 banorë dhe sipërfaqe 15.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]