Beauvoir-Wavans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir-Wavans
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beauvoir-Wavans is located in Franca
Beauvoir-Wavans
Beauvoir-Wavans
49°30′14″V 1°35′13″L / 49.5039°V 1.5869°L / 49.5039; 1.5869Koordinatat: 49°30′14″V 1°35′13″L / 49.5039°V 1.5869°L / 49.5039; 1.5869
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Auxi-le-Château
Ndërbashkësia Auxillois
Kryetari Danielle Riss
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.49 km2
Lartësia 48 m (m.n.d.)
Popullsia 389 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62390
INSEE 62881


Beauvoir-Wavans është një komunëFrancë. Beauvoir-Wavans bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 389 banorë dhe sipërfaqe 9.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]