Beauvoir-de-Marc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir-de-Marc
Komunë
noform
Pamje nga Beauvoir-de-Marc
Stema_figura
Vendndodhja
Beauvoir-de-Marc is located in Franca
Beauvoir-de-Marc
Beauvoir-de-Marc
45°07′18″V 5°20′20″L / 45.1217°V 5.3389°L / 45.1217; 5.3389Koordinatat: 45°07′18″V 5°20′20″L / 45.1217°V 5.3389°L / 45.1217; 5.3389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Vienne
Kantoni Saint-Jean-de-Bournay
Ndërbashkësia Région Saint-Jeannaise
Kryetari Alain Pichat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.27 km2
Popullsia 1028 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38440
INSEE 38035


Beauvoir-de-Marc është një komunëFrancë. Beauvoir-de-Marc bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1028 banorë dhe sipërfaqe 11.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]