Beauvoir-en-Royans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir-en-Royans
Komunë
noform
Pamje nga Beauvoir-en-Royans
Vendndodhja
Beauvoir-en-Royans is located in Franca
Beauvoir-en-Royans
Beauvoir-en-Royans
46°10′49″V 0°28′22″P / 46.1803°V 0.4728°P / 46.1803; -0.4728Koordinatat: 46°10′49″V 0°28′22″P / 46.1803°V 0.4728°P / 46.1803; -0.4728
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Pont en Royans
Ndërbashkësia Bourne à l'Isère
Kryetari Jacques Bourgeat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.1 km2
Lartësia 281 m (m.n.d.)
Popullsia 71 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38160
INSEE 38036


Beauvoir-en-Royans është një komunëFrancë. Beauvoir-en-Royans bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 2.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]