Beauvois, Pas-de-Calais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvois
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beauvois is located in Franca
Beauvois
Beauvois
49°50′23″V 3°06′16″L / 49.8397°V 3.1044°L / 49.8397; 3.1044Koordinatat: 49°50′23″V 3°06′16″L / 49.8397°V 3.1044°L / 49.8397; 3.1044
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Saint-Pol-sur-Ternoise
Ndërbashkësia Saint-Polois
Kryetari Pierre Bollart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.68 km2
Lartësia 119 m (m.n.d.)
Popullsia 136 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62130
INSEE 62101


Beauvois është një komunëFrancë. Beauvois bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 136 banorësh dhe sipërfaqe 2.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]