Beauvois-en-Cambrésis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvois-en-Cambrésis
Komunë
noform
Pamje nga Beauvois-en-Cambrésis
Vendndodhja
Beauvois-en-Cambrésis is located in Franca
Beauvois-en-Cambrésis
Beauvois-en-Cambrésis
44°18′08″V 5°12′42″L / 44.3022°V 5.2117°L / 44.3022; 5.2117Koordinatat: 44°18′08″V 5°12′42″L / 44.3022°V 5.2117°L / 44.3022; 5.2117
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Carnières
Ndërbashkësia Caudrésis–Catésis
Kryetari Gérard Devaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.52 km2
Popullsia 2124 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59157
INSEE 59063


Beauvois-en-Cambrésis është një komunëFrancë. Beauvois-en-Cambrésis bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2124 banorë dhe sipërfaqe 3.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]