Beauvoisin, Gard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoisin
Komunë
noform
Pamje nga Beauvoisin
Stema_figura
Vendndodhja
Beauvoisin is located in Franca
Beauvoisin
Beauvoisin
45°11′16″V 4°05′38″L / 45.1878°V 4.0939°L / 45.1878; 4.0939Koordinatat: 45°11′16″V 4°05′38″L / 45.1878°V 4.0939°L / 45.1878; 4.0939
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Vauvert
Ndërbashkësia Petite-Camargue
Kryetari Guy Schramm
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.82 km2
Lartësia 69 m (m.n.d.)
Popullsia 3523 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30640
INSEE 30033


Beauvoisin është një komunëFrancë. Beauvoisin bën pjesë në departamentin Gardrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 3523 banorë dhe sipërfaqe 27.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]