Bec-de-Mortagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bec-de-Mortagne
Komunë
Vendndodhja
Bec-de-Mortagne is located in Franca
Bec-de-Mortagne
Bec-de-Mortagne
50°01′03″V 3°28′14″L / 50.0175°V 3.4706°L / 50.0175; 3.4706Koordinatat: 50°01′03″V 3°28′14″L / 50.0175°V 3.4706°L / 50.0175; 3.4706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Le Havre
Kantoni Goderville
Kryetari Pascal Mabire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.94 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 375 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76110
INSEE 76068


Bec-de-Mortagne është një komunëFrancë. Bec-de-Mortagne bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 375 banorë dhe sipërfaqe 11.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]