Beccas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beccas
Komunë
Vendndodhja
Beccas is located in Franca
Beccas
Beccas
49°41′47″V 2°37′26″L / 49.6964°V 2.6239°L / 49.6964; 2.6239Koordinatat: 49°41′47″V 2°37′26″L / 49.6964°V 2.6239°L / 49.6964; 2.6239
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Marciac
Ndërbashkësia Hautes vallées de Gascogne
Kryetari Francis Duffau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.38 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 82 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32730
INSEE 32039


Beccas është një komunëFrancë. Beccas bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 3.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beccas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale