Bedenac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bedenac
Komunë
noform
Pamje nga Bedenac
Vendndodhja
Bedenac is located in Franca
Bedenac
Bedenac
47°05′37″V 3°00′30″L / 47.0936°V 3.0083°L / 47.0936; 3.0083Koordinatat: 47°05′37″V 3°00′30″L / 47.0936°V 3.0083°L / 47.0936; 3.0083
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Jonzac
Kantoni Montlieu-la-Garde
Kryetari Jean-Pierre Alléaume
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.23 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 595 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17220
INSEE 17038


Bedenac është një komunëFrancë. Bedenac bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 595 banorë dhe sipërfaqe 40.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bedenac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale