Begnécourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Begnécourt
Komunë
Vendndodhja
Begnécourt is located in Franca
Begnécourt
Begnécourt
48°12′24″V 6°09′34″L / 48.206667°V 6.159444°L / 48.206667; 6.159444Koordinatat: 48°12′24″V 6°09′34″L / 48.206667°V 6.159444°L / 48.206667; 6.159444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Dompaire
Ndërbashkësia Le Secteur de Dompaire
Kryetari Monique Adam
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.57 km2
Lartësia 295 m (m.n.d.)
Popullsia 173 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88270
INSEE 88047


Begnécourt është një komunëFrancë. Begnécourt bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 173 banorë dhe sipërfaqe 4.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]