Beignon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beignon
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beignon is located in Franca
Beignon
Beignon
47°49′12″V 3°43′20″L / 47.82°V 3.7222°L / 47.82; 3.7222Koordinatat: 47°49′12″V 3°43′20″L / 47.82°V 3.7222°L / 47.82; 3.7222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Morbihan
Qarku Arrondissement Vannes
Kantoni Guer
Kryetari Yves Josse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.87 km2
Popullsia 1556 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 56380
INSEE 56012


Beignon është një komunëFrancë. Beignon bën pjesë në departamentin Morbihanrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 1556 banorë dhe sipërfaqe 24.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beignon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale