Belbeuf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belbeuf
Komunë
Vendndodhja
Belbeuf is located in Franca
Belbeuf
Belbeuf
43°26′31″V 1°33′25″L / 43.4419°V 1.5569°L / 43.4419; 1.5569Koordinatat: 43°26′31″V 1°33′25″L / 43.4419°V 1.5569°L / 43.4419; 1.5569
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Rouen
Kantoni Boos
Ndërbashkësia CREA
Kryetari Jean-Guy Lecouteux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.56 km2
Lartësia 156 m (m.n.d.)
Popullsia 2123 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76240
INSEE 76069


Belbeuf është një komunëFrancë. Belbeuf bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 2123 banorë dhe sipërfaqe 6.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belbeuf – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale