Belcodène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belcodène
Komunë
noform
Pamje nga Belcodène
Stema_figura
Vendndodhja
Belcodène is located in Franca
Belcodène
Belcodène
44°59′41″V 0°30′23″L / 44.9947°V 0.5064°L / 44.9947; 0.5064Koordinatat: 44°59′41″V 0°30′23″L / 44.9947°V 0.5064°L / 44.9947; 0.5064
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Bouches-du-Rhône
Qarku Arrondissement Marseille
Kantoni Roquevaire
Kryetari Patrick Pin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.97 km2
Lartësia 425 m (m.n.d.)
Popullsia 1743 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13720
INSEE 13013


Belcodène është një komunëFrancë. Belcodène bën pjesë në departamentin Bouches-du-Rhônerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 1743 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 12.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]