Belfays

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belfays
Komunë
Vendndodhja
Belfays is located in Franca
Belfays
Belfays
42°49′36″V 2°02′55″L / 42.8267°V 2.0486°L / 42.8267; 2.0486Koordinatat: 42°49′36″V 2°02′55″L / 42.8267°V 2.0486°L / 42.8267; 2.0486
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Maîche
Kryetari Georges Tatu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.2 km2
Popullsia 104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25470
INSEE 25049


Belfays është një komunëFrancë. Belfaysbën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 104 banorë dhe sipërfaqe 3.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belfays – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale