Belfonds

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belfonds
Komunë
Vendndodhja
Belfonds is located in Franca
Belfonds
Belfonds
48°36′41″V 0°07′07″L / 48.6114°V 0.1186°L / 48.6114; 0.1186Koordinatat: 48°36′41″V 0°07′07″L / 48.6114°V 0.1186°L / 48.6114; 0.1186
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandia
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Alençon
Kantoni Sées
Ndërbashkësia Pays de Sées
Kryetari Jean-Pierre Rolland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.29 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 183 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61500
INSEE 61036


Belfonds është një komunëFrancë. Belfondsbën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandia. Komuna ka një popullsi prej 183 banorë dhe sipërfaqe 14.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]