Belfort-sur-Rebenty

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belfort-sur-Rebenty
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belfort-sur-Rebenty is located in Franca
Belfort-sur-Rebenty
Belfort-sur-Rebenty
48°30′24″V 1°03′30″L / 48.5067°V 1.0583°L / 48.5067; 1.0583Koordinatat: 48°30′24″V 1°03′30″L / 48.5067°V 1.0583°L / 48.5067; 1.0583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Belcaire
Ndërbashkësia Pays de Sault
Kryetari Martine Dejean
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.24 km2
Lartësia 710 m (m.n.d.)
Popullsia 40 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11140
INSEE 11031


Belfort-sur-Rebenty është një komunëFrancë. Belfort-sur-Rebentybën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 40 banorë dhe sipërfaqe 5.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]