Belgentier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belgentier
Komunë
noform
Pamje nga Belgentier
Stema_figura
Vendndodhja
Belgentier is located in Franca
Belgentier
Belgentier
46°07′23″V 1°03′01″L / 46.1231°V 1.0503°L / 46.1231; 1.0503Koordinatat: 46°07′23″V 1°03′01″L / 46.1231°V 1.0503°L / 46.1231; 1.0503
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Toulon
Kantoni Solliès-Pont
Ndërbashkësia Vallée du Gapeau
Kryetari Bruno Aycard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.38 km2
Lartësia 159 m (m.n.d.)
Popullsia 2210 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83210
INSEE 83017


Belgentier është një komunëFrancë. Belgentierbën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 2210 banorë dhe sipërfaqe 13.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]