Belhade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belhade
Komunë
noform
Pamje nga Belhade
Vendndodhja
Belhade is located in Franca
Belhade
Belhade
50°22′09″V 3°25′36″L / 50.3692°V 3.4267°L / 50.3692; 3.4267Koordinatat: 50°22′09″V 3°25′36″L / 50.3692°V 3.4267°L / 50.3692; 3.4267
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Pissos
Ndërbashkësia Canton de Pissos
Kryetari Jean-Marie Guilhemsans
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.55 km2
Lartësia 57 m (m.n.d.)
Popullsia 181 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40410
INSEE 40032


Belhade është një komunëFrancë. Belhadebën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 28.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belhade – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale