Bellaing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellaing
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellaing is located in Franca
Bellaing
Bellaing
50°44′39″V 1°45′34″L / 50.7442°V 1.7594°L / 50.7442; 1.7594Koordinatat: 50°44′39″V 1°45′34″L / 50.7442°V 1.7594°L / 50.7442; 1.7594
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Valenciennes
Kantoni Valenciennes-Nord
Ndërbashkësia Porte du Hainaut
Kryetari Michel Blaise
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.42 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Popullsia 1208 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59135
INSEE 59064


Bellaing është një komunëFrancë. Bellaingbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1208 banorë dhe sipërfaqe 3.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]