Bellavilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellavilliers
Komunë
Vendndodhja
Bellavilliers is located in Franca
Bellavilliers
Bellavilliers
48°49′50″V 6°10′55″L / 48.8306°V 6.1819°L / 48.8306; 6.1819Koordinatat: 48°49′50″V 6°10′55″L / 48.8306°V 6.1819°L / 48.8306; 6.1819
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Pervenchères
Ndërbashkësia Pays de Pervenchères
Kryetari Joël Nicolas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.73 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 163 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61360
INSEE 61037


Bellavilliers është një komunëFrancë. Bellavilliersbën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 163 banorë dhe sipërfaqe 15.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]