Belle-et-Houllefort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belle-et-Houllefort
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belle-et-Houllefort is located in Franca
Belle-et-Houllefort
Belle-et-Houllefort
50°43′40″V 1°46′31″L / 50.7278°V 1.7753°L / 50.7278; 1.7753Koordinatat: 50°43′40″V 1°46′31″L / 50.7278°V 1.7753°L / 50.7278; 1.7753
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kantoni Desvres
Ndërbashkësia Pays de la Faïence de Desvres
Kryetari Jules Humières
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.14 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 537 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62142
INSEE 62105


Belle-et-Houllefort është një komunëFrancë. Belle-et-Houllefortbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 537 banorë dhe sipërfaqe 9.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]