Bellebrune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellebrune
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellebrune is located in Franca
Bellebrune
Bellebrune
45°44′17″V 6°08′35″L / 45.7381°V 6.1431°L / 45.7381; 6.1431Koordinatat: 45°44′17″V 6°08′35″L / 45.7381°V 6.1431°L / 45.7381; 6.1431
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kantoni Desvres
Ndërbashkësia Pays de la Faïence de Desvres
Kryetari Brigitte De Premont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.32 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 342 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62142
INSEE 62104


Bellebrune është një komunëFrancë. Bellebrunebën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 342 banorë dhe sipërfaqe 5.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]