Bellefontaine, Jura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellefontaine
Komunë
noform
Pamje nga Bellefontaine
Stema_figura
Vendndodhja
Bellefontaine is located in Franca
Bellefontaine
Bellefontaine
46°33′28″V 6°03′58″L / 46.5578°V 6.0661°L / 46.5578; 6.0661Koordinatat: 46°33′28″V 6°03′58″L / 46.5578°V 6.0661°L / 46.5578; 6.0661
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Saint-Claude
Kantoni Morez
Kryetari Régis Malinverno
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.71 km2
Popullsia 555 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39400
INSEE 39047


Bellefontaine është një komunëFrancë. Bellefontainebën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 555 banorë dhe sipërfaqe 24.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]