Bellefontaine, Manche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellefontaine
Komunë
noform
Pamje nga Bellefontaine
Vendndodhja
Bellefontaine is located in Franca
Bellefontaine
Bellefontaine
48°41′23″V 0°58′23″P / 48.6897°V 0.9731°P / 48.6897; -0.9731Koordinatat: 48°41′23″V 0°58′23″P / 48.6897°V 0.9731°P / 48.6897; -0.9731
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandia
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Avranches
Kantoni Juvigny-le-Tertre
Ndërbashkësia Tertre
Kryetari Gilbert Boutin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.73 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 156 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50520
INSEE 50043


Bellefontaine është një komunëFrancë. Bellefontainebën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandia. Komuna ka një popullsi prej 156 banorë dhe sipërfaqe 6.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]