Bellegarde, Gers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde
Komunë
Vendndodhja
Bellegarde is located in Franca
Bellegarde
Bellegarde
43°06′34″V 2°02′38″L / 43.1094°V 2.0439°L / 43.1094; 2.0439Koordinatat: 43°06′34″V 2°02′38″L / 43.1094°V 2.0439°L / 43.1094; 2.0439
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Masseube
Ndërbashkësia Val de Gers
Kryetari Patricia Estebenet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.39 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 163 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32140
INSEE 32041


Bellegarde është një komunëFrancë. Bellegardebën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 163 banorë dhe sipërfaqe 14.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]