Bellegarde, Tarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde
Komunë
Vendndodhja
Bellegarde is located in Franca
Bellegarde
Bellegarde
45°38′53″V 4°17′56″L / 45.6481°V 4.2989°L / 45.6481; 4.2989Koordinatat: 45°38′53″V 4°17′56″L / 45.6481°V 4.2989°L / 45.6481; 4.2989
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Albi
Kantoni Villefranche-d'Albigeois
Ndërbashkësia Villefranchois
Kryetari Serge Capgras
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.1 km2
Lartësia 344 m (m.n.d.)
Popullsia 384 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81430
INSEE 81026


Bellegarde është një komunëFrancë. Bellegardebën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 384 banorë dhe sipërfaqe 11.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]