Bellegarde-Poussieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde-Poussieu
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellegarde-Poussieu is located in Franca
Bellegarde-Poussieu
Bellegarde-Poussieu
45°58′58″V 2°17′43″L / 45.9828°V 2.2953°L / 45.9828; 2.2953Koordinatat: 45°58′58″V 2°17′43″L / 45.9828°V 2.2953°L / 45.9828; 2.2953
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Vienne
Kantoni Beaurepaire
Ndërbashkësia Territoire de Beaurepaire
Kryetari Roger Torgue
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.79 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 919 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38270
INSEE 38037


Bellegarde-Poussieu është një komunëFrancë. Bellegarde-Poussieubën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 919 banorë dhe sipërfaqe 16.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]