Bellegarde-du-Razès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde-du-Razès
Komunë
noform
Pamje nga Bellegarde-du-Razès
Stema_figura
Vendndodhja
Bellegarde-du-Razès is located in Franca
Bellegarde-du-Razès
Bellegarde-du-Razès
47°15′46″V 6°39′32″L / 47.2628°V 6.6589°L / 47.2628; 6.6589Koordinatat: 47°15′46″V 6°39′32″L / 47.2628°V 6.6589°L / 47.2628; 6.6589
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Alaigne
Ndërbashkësia Coteaux du Razès
Kryetari Gilbert de Paoli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.31 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 212 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11240
INSEE 11032


Bellegarde-du-Razès është një komunëFrancë. Bellegarde-du-Razèsbën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 212 banorë dhe sipërfaqe 6.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]