Bellegarde-en-Forez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde-en-Forez
Komunë
noform
Pamje nga Bellegarde-en-Forez
Vendndodhja
Bellegarde-en-Forez is located in Franca
Bellegarde-en-Forez
Bellegarde-en-Forez
46°12′05″V 3°04′51″L / 46.2014°V 3.0808°L / 46.2014; 3.0808Koordinatat: 46°12′05″V 3°04′51″L / 46.2014°V 3.0808°L / 46.2014; 3.0808
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Qarku Arrondissement Montbrison
Kantoni Saint-Galmier
Ndërbashkësia Pays de Saint-Galmier
Kryetari Jacques Laffont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.91 km2
Lartësia 406 m (m.n.d.)
Popullsia 1833 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42210
INSEE 42013


Bellegarde-en-Forez është një komunëFrancë. Bellegarde-en-Forezbën pjesë në departamentin Loirerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1833 banorë dhe sipërfaqe 18.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]